Tel       : +90.212.325 15 61 
E-Mail : atanafs@gmail.com
E-Mail : bilgi@atanafs.com

SDFC FİLTRELER
(Super Duty Filter Cartridge)

SDFC (Super Duty Filter Cartridge) Fiber Selüloz filtrelerle 3 mikronluk partikül filtrasyonu yapmak mümkündür.

SDFC filtreler tuvalet kağıdı gibi çok sıkı sarılmış fiber selülozlarından oluşmaktadır. Bu sarımın aralıkları o kadar incedir ki (3 mikron), insan saç telinin kalınlığının (ort. 75 mikron) 1/25'i kadardır. 

SDFC Filtre yağın içindeki suyu da tutabilir. (kapasitesi : 750 ml)

SDFC Filtre'nin partikül kapasitesi 2,5 kg'dır.

SDFC Filtre kullanım ömrü (fabrika değerleri) 500 filtrasyon saati'dir. Fakat fiiltrelerin ömrü yağın kirliliğine bağlı olarak değişmektedir. Aşırı kirli yağlarda filtrenin ömrü kapasitesinin daha çabuk dolması nedeniyle daha kısa olabilirken, düzenli filtrelemede bu süre çok daha uzun olabilmektedir.

Seramik sektöründe düzenli filtrasyonla SDFC filtreleri 2.000 saat kullanan müşterilerimiz vardır.

Hertürlü hidrolik sistem, dişli sistem, buhar türbin, gaz türbin yağları filtrasyonunda kullanılır. Fiziksel filtrasyon ile yağın içindeki partiküller nominal 3-4 mikron boyutuna filitrelenir. 

Seyyar filitre cihazları, kendi pompası ile yağı bulunduğu depodan emer ve hassas filtreden geçirdikten sonra tekrar geri verir. Off-line filtrasyon olarak adlandırılan bu işlem sayesinde tüm sistemde dolaşan yağ moleküllerinin filitrelenmesi mümkün olur.

  

SDPC Filtreler (Super Duty Polypropylen Cartridege) ise emülsiyon ve su bazlı sıvıların filtrasyonunda kullanılır.

SDPC Filtreler 15 mikrona kadar filtrasyon yapar.

* SDFC Filtre Nasıl Çalışır?

SDFC Filtre haznesine alttan giriş yapılacak şekilde hidrolik v.b. yağ pompa ile ort. 3 bar basınçla gönderilir. Yağ filtrenin içindeki boşluktan geçer ve kapak ile filtre arasındaki dar boşlukta sıkışır. Daha sonra SDFC filtrenin içinden süzülerek alttaki çıkış deliğinden tekrar yağ tankına geri döner. Hidrolik v.b. yağların en az  5-6 kez SDFC filtrelerden geçirilmesi sağlandığında kirli yağlar yenisinden daha temiz hale getirilir.

SDFC Filtrelerle yağlarınız yenisinden daha temiz hale getirilebilir. Filtrelerin yaptığı işe göre maliyeti oldukça ekonomiktir. Aynı filtre ile hem yağdaki su tutalabilirken hem de partikül filtrasyonu yapılabilir. 

Yağ temizlik standardına göre (ISO 4406.1999 ve NAS 1638) yağların filtrasyon ihtiyaçları olup olmadığı kontrol edilebilir.

Kirli yağlar NAS 12 ve üzeridir. Yeni yağlar NAS 9-10 seviyesindedir. SDFC filtrelerle filtrelenen yağların temizlik seviyesi NAS 3'e kadar yükseltilebilir.