Tel       : +90.212.325 15 61 
E-Mail : atanafs@gmail.com
E-Mail : bilgi@atanafs.com

 HİDROLİK TÜREVLİ YAĞLAR FİLTRASYON SİSTEMLERİ

ULTRA HASSAS YAĞ FİLTRASYON

Türkiye temsilcisi olduğumuz İngiliz Filtertechnik Uk Ltd. ürünü olan hassas filtrasyon sistemlerimizden birisi de Super Duty Filter Cartride (SDFC/VDMW) tipi filtreler kullanan 3 mikronluk partikül filtrasyonudur.

SDFC Filtre sisteminin kullanıldığı sektörleri yukarıdaki resimde görebilirsiniz.

Bu tip filtrasyonda kirli hidrolik v.b. yağları 6-7 kez filtrelerden geçirmek suretiyle yenisinden daha temiz hale getirmek mümkündür.

İsteğe bağlı olarak filtre cihazına partikül sayım cihazı ve su monitörü eklenebilir. Böylece kirli yağ filtrelenirken aynı zamanda yağın temizlik seviyesini ve içerisindeki su oranını anlık olarak görebilirsiniz.

Filtreler fiber selülöz esaslı kağıt bazlı aynı zamanda suyu da tutabilen özelliğe sahip etkili filtrasyon yapan ürünlerdir.

Herbir SDFC filtre 750 ml su tutabilirken 2,5 kg kadar da partikül tutabilmektedir.

Filtrelerin kullanım ömürleri filtrelenen yağın kirlilik seviyesine bağlı olmakla birlikte imalatçı fabrika değerleri 500 filtrasyon saatidir.

Aynı zamanda filtrelerin kapasiteleri dolduğu zaman da (750 ml su veya 2,5 kg partikül) ömrünü tamamlamış olmaktadır.

Bu tip filtrelerle emülsiyon harici viskozitesi 220 cSt'ye kadar olan yağların hemen hemen tümü filtrelenebilmektedir. Burada yağın viskozitesinin 220 cSt'den daha büyük ve yağın motor yağı olmaması gerekmektedir.

Aşağıda değişik kapasitelerdeki filtre cihazlarımızı ve bunlara ait teknik bilgileri görebilirsiniz. Orjinal resimleri ve ingilizce metinleri kullandık.

 Filtre cihazları müşterilerin ihtiyacı olan filtrasyona göre 1'li, 2'li, 4'lü, 6'lı, 8'li ve daha fazlası olacak şekilde dizayn edilmiştir.

Bu tip SDFC filtre cihazları ile aynı zamanda biyodizel filtrasyonu yapmak ta mümkündür.

Sabit ve mobil filtre cihazları müşterinin talebine göre sunulmaktadır.

Türkiye temsilcisi olduğumuz İngiliz Filtertechnik Uk Ltd. her türlü yağa göre çeşitli filtrasyon çözümleri sunabilmektedir.

 Yukarıda da görüldüğü gibi yağ türüne ve miktarına bağlı olarak her türlü filtrasyon çözümlerimiz mevcuttur.

 Yukarıdaki resimde ise SDFC filtrelerin görevini nasıl yaptığını görebilirsiniz.

Burada bir pompa vasıtası ile filtre haznelerine basılan kirli yağ filtre haznesinin altındaki emiş deliğinden geçerek hazne içine yerleştirilen SDFC filtrenin ortasındaki boşluktan yukarı doğru yol alır ve SDFC filtre yüzeyi ile kapak arasında sıkışarak yaklaşık 3 barlık bir basınçla SDFC filtrenin yüzeyinden süzülerek aşağıya doğru iner ve haznenin altındaki diğer delikten çıkarak tekrar sisteme geri döner.


SDFC filtrelerin kapasitesi ile ilgili yukarıdaki resimde bilgiler mevcuttur.

Yukarıdaki resimde kirli ve filtrelenmiş yağın arasındaki fark çok net olarak görülmektedir. SDFC filtre sistemi oldukça etkili bir filtrasyon sağlar.

Yukarıda da görüldüğü gibi yağlardaki kirliliğin çeşitli sebepleri vardır. Kirli yağlar her zaman makineye, sisteme, iş parçalarına, valflere, pistonlara, keçelere, hortum v.s. gibi birçok ekipmana zarar verir.

En önemlisi de yağın ömrü kirlilik ve sudan ötürü kısalır. Yağ maliyetiniz ve sarfiyatınız artar. Makinelerinizin preslerinizin veya hidrolik sisteminizin gücü kirli yağın verdiği zararlardan dolayı azalır. Bu da ürettiğiniz veya işlediğiniz parçalara da zarar verebilir.

Kirli yağdan kaynaklanan duruşlar zaman ve iş kaybına yol açar. Sürekli bakım maliyetlerini yükseltir.

Filtrasyon kirli yağların temizlenerek yenisinden daha temiz hale getirilmesini sağlar. Filtrelenerek daima temiz kalan yağlar ekipmanlarınızın sağlıklı ve performanslı çalışmasını sağlar. Bakım maliyetlerini ve duruşları azaltır. Filtrasyon size tasarrufla para kazandırır!

Filtrasyon ihtiyacınıza çözüm için bizi arayınız!