ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN ve TİC. LTD. ŞTİ.

AFS-TP YAĞ TUTUCU VE AYRIŞTIRICI

paslanmaz_celik_yag_ayirici.jpg
tezgah-alt-ya-ayrc-serisi-3.png

Yağ tutucunun amacı yağların ve katı yiyecek parçalarının atık hattına girmesini engellemektir.

İlk ayrıştırma olarak suyun içindeki katı atıklar yakalanır. Yağ ayırıcının içindeki su, yağı oda sıcaklığında katılaştırır. Sudan daha hafif olan yağ, yüzeye çıkar ve tutulmuş olur.

Katı yiyecek atıkları sudan daha ağır oldukları için batar ve tabanda toplanırlar. Birinci ve ikinci ayırma odasını birbirinden ayıran bölmenin ortasına geçit borusu konur.

Buradan geçen su ikinci ayrışma odasına gider. Birinci ayrışma odası ayrışmanın büyük kısmını gerçekleştirmiştir. Fakat ufak yağ balonları hala suda asılı kalmış olabilir. Bu yağlar da ikinci ayrışma  odasında tutulur.

Çıkış hattı ikinci ayrışma odasının üst taraflarında yer alır ve su buradan ayrıştırılmış olarak atık su hattına verilir.

Yağ tutucular su içindeki yağ, saç, lint ve diğer katı maddelerin boru hatlarına, atık kanalizasyonuna ve atık su arıtma tesislerine girmesini engeller. Yağ tutucular su tesisatınızı koruduğu gibi doğayı da zararlı partiküllerden korumuş olur.

Küçük modellerden ağır hizmet modellerine kadar çeşitli kapasiteleri ve çalışma şekli açısından manuel ve otomatik olanları mevcuttur.

Standart modeller çift contalı, koku yapmayan, hijyenik ve 304 kalite paslanmaz çelikten üretilir.

Otomatik

Otomatik yağ tutucu çok miktarda yağın çıktığı yemek firmaları, endüstriyel mutfaklar v.b. kullanılır.

Boyutlarının küçük olması mutfaklarda lavoba altına koyulmasına imkan sağlar. Elektrikli yağ sıyırıcı ile donatılmıştır. Operasyon sırasında yüzeye çıkan yağlar yağ sıyırıcı vasıtasıyla dışarı atılır. Yağlar, geri dönüşüm veya bertaraf tesislerine gönderilmek üzere atık kabında toplanır.

paslanmaz_celik_yag_ayirici2.jpg
paslanmaz_celik_yag_ayirici5.jpg
paslanmaz_celik_yag_ayirici4.jpg
paslanmaz_celik_yag_ayirici3.jpg