EMÜLSİYON TEMİZLEME ve YENİLEME SİSTEMİ

2021-03-08-1.png
Yalnızca temel sıyırma işlevini sağlamak yerine, 3 aşamalı ayırma işlemi, akıllı kontrol pedi, ozon cihazı ve pH değeri dedektörü gibi birçok özelliği bir araya getirdik. 

BEST-1, atık yağı, yol yağını (yağlayıcı) veya kızak yağını %10 veya daha azını karşılayabilen çok düşük nem içeriğine çıkararak metal işleme sıvısının hem geri kazanılmasında hem de kalitesinin ve ömrünün korunmasında kalıcı olarak etkilidir.

Ayrıca ozon jeneratörü ile soğutma sıvısı karterinde büyüyen anaerobik bakteriler elimine edilecek ve sürekli kontrol altına alınacaktır. 

Bakteriler kontrol altına alındıktan sonra, kötü koku ve toksik kirletici maddeler de arındırılarak cilt alerjisi olan çalışanlara rahatlama sağlanır.

Yukarıda bahsedilen özelliklerin dışında BEST-1'e isteğe bağlı ek bir aksesuar olan pH değeri dedektörü bulunmaktadır. pH değerini görüntüleyerek ve belirlenen standartları aştığında veya düştüğünde uyarı vererek günlük soğutma sıvısı bakım ve muayenenize yardımcı olabilir.

BEST-1 ünitesi, sürdürülebilir sirkülasyon sağlamak, çalışma ortamını iyileştirmek ve yeşil, dostane bir dünya sunmak için CNC takım tezgahınızın veya metal işleme makinelerinizin 24 saat kalıcı soğutma sıvısı geri dönüşüm ve bakım sistemi olarak ele alındığında en optimum performansındadır.

Kesme Soğutucu Arıtma Ekipmanları

Genel yağ-su ayırıcıların işlevi, yalnızca yağı sudan ayırır. Emülsiyon (Coolant - Soğutma sıvısı), boryağının bozulmasına ve kötü kokuya neden olan birçok bakteri içerir. Best-1 Kesme Soğutma Sıvısı Arıtma Ekipmanı, yabancı maddeleri filtreleme, yağı sudan ayırma ve ek olarak takılan ozon aparatı ile sterilize etme ve koku giderme işlevlerine sahiptir. Soğutma sıvısının ve takımın hizmet ömrünü etkin bir şekilde uzatabilir, işleme hassasiyetini artırabilir ve sarnıcı değiştirme süresini önemli ölçüde azaltabilir.

Ozon Neden Gereklidir?

Kirli soğutma sıvısında büyüyen anaerobik bakteriler, ekşime ve kötü kokunun ana nedenidir. Metal işleme sıvıları alanındaki deneyimimize göre, soğutma sıvısının bozulması, soğutma sıvısı yağının doğrudan ayrılmasıyla çözülmeyecek ve iyileştirilmeyecektir. Bu nedenle, soğutma sıvısı için daha uzun bir kullanım ömrü elde etmek amacıyla bakterilerin büyümesini ortadan kaldırmak ve en aza indirmek için bir ozon jeneratörü dahil ettik.

Kontrol Paneli Ne Yapar:

Şu süreyi koordine eder:
1. Soğutma sıvısı deposundan pompalama ünitesi (emme)
2. Dinlenme süresi tekniği (serseri yağın yüzmesini sağlamak için yoğunluk teorisini kullanarak)
3. Yağ sıyırıcı ünitesi (yağ-su ayırma işlemi)
4. Ozon jeneratörü (soğutucunun sterilizasyonu ve saflaştırılması)
Bu işlevler bağımsız olarak kontrol edilebilir ve duraklatılabilir.

pH Tespiti:

pH dalgalanması, soğutma sıvısı acılığının başladığını gösteren ana işarettir. Soğutma sıvıları için normal pH değerleri 8,00 ila 9,50 arasında tutulmalıdır. Bir test kağıdına kıyasla bu cihaz, 2 ondalık basamağa doğru bir değer sağlamak için hassas davranır, kullanıcılara alarm verir ve soğutma sıvısı durumunu yönetmek için daha verimli bir yol sağlar.

best-1-3.jpg
best1.jpg
Öncesi ve Sonrası:

Resimler, emülsiyonların ve metal işleme sıvılarının bozulmuş, kötü durumdayken ve Best-1 ünitesini kullandıktan sonra saflaştıklarında görünümlerini kısaca göstermektedir. Kokmuş emülsiyonlar, konsantrasyonları, türleri ve orijinal olarak nasıl karıştırıldıkları nedeniyle farklı renklere, viskoziteye veya yüzen serseri yağı biçimlerine sahip olabilir.

Bu kokuşmuş emülsiyonları kullanmaya devam ederseniz, sağlığa zararlar ve aletlerde hasar meydana gelebilir. Ünitelerimiz, metal işleme sıvısı değişimi ve atık su bertarafı yatırımlarından kaçınarak, boryağı (emülsiyon) tanklarınızın emülsiyon arıtma, emülsiyon yağı ayırma ve emülsiyon atık filtrasyonu gerçekleştirmesine yardımcı olmak için yetkin bir şekilde hareket edecektir.
Image
Image
Image
cutting-coolant-image.png
Göze Çarpan Avantajlar:

* Saf olmayan madde filtrelenir
* Yağ / su ayırma
* Ozon dezenfeksiyonu
* Su kalitesi arıtma
* Takım ömrünü uzatın
* Maliyeti azaltın
* Sağlığı koruyun ve çevreyi iyileştirin


Uygulamalar : 

* Bileme
* CNC
* Sanal makine
* Metal İşleme