ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN ve TİC. LTD. ŞTİ.

RULO BANT KAĞIT FİLTRE SİSTEMİ

hdr-4-min.jpg
rbf-rulosu.jpg

Rulo band kağıt filtrelerimiz yerli ve ithal olarak ana üreticilerden tedarik edilmektedir. 

ATAN AFS Rulo Band Kağıt Filtreleri büyük boy rulolarda temin etmektedir ve müşterisinin isteğine göre en ve boy ölçüsünü hazırlayarak hızlıca sevk etmektedir. 

Doğal  olarak farklı en ve boy ile talep edilen rulolar için üretim beklenmemektedir ve hızlı teslimat gerçekleştirilebilmektedir.

Açıklama

Özellikle  metal işleme sektöründe metal işleme sıvılarının (Bor Yağı, taşlama sıvısı, saf işleme yağları v.b.) filtrasyonunda en efektif çözüm kağıt filtrelerdir.

Kağıt filtreler amacına uygun imal edilmiş ‘Kağıt Filtreli Filtrasyon Üniteleri’ ile birlikte kullanılır. Filtrasyon amacı ile edinilmiş ünite filtrelemeyi yapmaz, üzerine yerleştirilen ‘Kağıt Filtre’  işlevi yerine getirir.

Doğal olarak sistemlerde doğru yapıda,  geçirgenlikte ve ölçüde kağıt filtre elemanı kullanmak çok önemlidir.

Bahsettiğimiz Ürüne biz kağıt filtre derken sektörde herhangi bir standardı oturmadığı için ‘Bez filtre, Taşlama Bez Filtresi, Bor  yağı Kağıt Filtresi, Bant Filtre, Bor Yağ Bant filtre v.b.’ bir çok farklı isim verilmektedir.

Özellikle sektörde en bilinen uygulama alanı Taşlama Tezgahlarıdır. Zira silindirik ve puntasız taşlama gibi seri operasyonlarda  çok yüksek miktarda balçık (toz talaş) çıktığı için taşlama tezgahlarıyla beraber gelen filtrasyonlarda sıklıkla ‘Kağıt Filtre’ kullanımı vardır. Doğal olarak Metal işleme sektörü en çok bu uygulama ile Kağıt filtrelere aşinadır.

Kağıt Filtre ile çalışan metal işleme filtrasyon ünitelerinin olduğu tüm işletmelerde kullanılırlar. Bahsedilen Ünite tipleri genel olarak Gravite (yerçekimi) tip bant filtre, kompakt üniteler, hidrostatik üniteler ve derin yataklı üniteler gibidir. İşletmelerde de bu üniteler Merkezi Bor Yağı Sistemleri, CNC işleme merkezleri içten su verme filtrasyonları, Taşlama tezgahları filtrasyonları gibi  uygulamalarda bulunmaktadırlar.

Kağıt Filtre kullanımı yoğun olan sektörler ise Boru Profil Fabrikaları, bakır ve alüminyum kablo ve tel çekme fabrikaları, Otomotiv ana ve yan sanayilerde özellikle döküm, alüminyum ve sarı metaller işleyen fabrikalardır.

rulo-kat-bant-filtre1.png
mini-high-efficiency-gravity-filter-mpf.png
img_20190520_140652.jpg

Önemli Not : 

Rulo Band Kağıt filtreler genellikle hammadde ve m² gramajına göre sınıflandırılırlar. Sektördeki en büyük yanlış anlama gramaj konusundadır. Ürünün m² gramajı çoğu zaman filtrasyon seviyesini belirten büyüklük ile karşılaştırılmaktadır. Yani  30 gr/m² lik bir Filtre Kağıdının 30 mikron hassaslıkta filtrasyon yaptığı düşünülmektedir. Oysa ürün gramajı ile filtrasyon seviyesi arasında herhangi bir bağlantı bulunmamaktadır.

ATAN AFS uzun yılların verdiği birikimle Rulo Band Kağıt Filtreler (Bez Filtre, taşlama filtresi v.b.) konusunda iyi bir deneyime sahiptir. ATAN AFS ayrıca kağıt filtrelerin kullanıldığı filtrasyon ünitelerinin de satışını yapmaktadır. İşlenilen malzeme, operasyon tipi, filtre ünitesi ve filtre edilecek sıvının yapısına göre en uygun seçimleri sizin adınıza yapabilecek birikime sahiptir.

Ürün Gamı:

Ürün Gamımızda 5 Ana ürün tipinde ve her ürün tipinin farklı gramajlarında stok bulunmaktadır. Başlıca ürünlerimiz;

* % 100 Viskon
* Viskon-Polyester karışımlar
* % 100 Polyester
* % 100 Polypropylen

1- En: Maksimum en ölçüsü altında istenilen rakam derhal stoktan teslim edilir. 50 cm / 70 cm /100 cm gibi. Daha geniş enler özel üretim ile teslim  edilir.

2 – Boy: Tabloda verilen rulo boyları maksimumdur. Daha kısa boylar mümkündür ancak daha uzun rulolar özel üretime girmektedir.

***  ATAN AFS yukarıdaki ürün gamından talep edilen ürünleri sizin için istediğiniz rulo en ve boyuna göre hazırlayıp sevk etmektedir.

Özellikleri

Temelde yapısal olarak özel üretim teknikleri ile üretilen ve hammadde olarak Polyester, Poliproplen ve Viskon gibi faklı metaryallerin elyafları ile üretilmiş dokumasız yüzeylerdir (Kumaşlardır).

Aslında Filtre kumaşı demek daha doğrudur ancak üretim tekniği ve bazen kullanılan selüloz hammaddesi nedeniyle RULO BAND KAĞIT FİLTRE olarak da adı yerleşmiştir.

Özel makine hatlarında ancak yüksek miktarlı olarak üretilirler ve doğal olarak üretim süreci planlama anlamında uzun ve miktarlar yüksek olmaktadır.

Üreticiler değil, sektöre yönelik Ana Distribütörler son kullanıcıya hizmet verir. ATAN AFS Kağıt Filtreler konusunda ülkemizdeki metal sanayi başta olmak üzere bir çok sektörden müşterisine Rulo Band Kağıt Filtreler konusunda hizmet vermektedir.

Ürün Gramajları ise ;

Ürün Grubu Ürün Gramajları Maksimum En Maksimum Boy Rulo Göbek Çapı(Rolik)
AFS NV-V    25/30/35/40/50 2.100 mm 100 mt 40/50/70 mm
AFS NV-VP 30/40 2.100 mm 100 mt 40/50/70 mm
AFS NV-PSB 35/50 3.000 mm 100 mt 40/50/70 mm
AFS NV-PWJ 60/70/80 2.200 mm 200 mt 40/50/70 mm
AFS NV-K 100/120 1.600 mm 200 mt 40/50/70 mm
AFS NV-PNP 100/120/160 1.600 mm 200 mt 40/50/70 mm