ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN ve TİC. LTD. ŞTİ.

PARKER IPD-123 - HAT TİPİ LAZER PARTİKÜL SAYACI

ipd123-lazer-partikl-sayac.png

IcountPD, partikül kontaminasyonunu sürekli olarak ölçer ve ekranda anlık olarak seçenekleri ve her saniye sınırlama rölesi ile çıktıyı günceller.

Parker CM20, LCM20 veya MCM20'den farklı olarak, ünite "tek seferlik" bir test yapmaz. Bunun anlamı Ölçüm Periyodu 60 saniyeye ayarlansa bile ekran, çıkış ve limit rölesi tüm yağdaki kirin varlığını sadece birkaç saniye içinde bildirir. Sonucu bildirmeden önceki Ölçüm Süresini yağın sonuna kadar beklemez.
 
IcountPD'nin doğruluğunu, kararlılığını ve hassasiyetini kontrol etmek için yalnızca bir ayarı vardır. Ölçümler ve bu "Ölçüm Dönemi" dir. Bu, beş saniyeden 180'e kadar ayarlanabilir. Ölçüm Süresi ne kadar uzun olursa, ortalama olarak daha fazla kirletici ölçülür. 

Ölçüm Süresi ne kadar kısa olursa icountPD küçük kirleticiler için o kadar hassastır ancak temiz sistemlerdeki performans da indirgenmiş olur. Böylece kullanıcı, icountPD'nin ani kirletici maddelere karşı ne kadar hassas olduğunu anlar ve hızlı bir şekilde ayar noktasının üzerindeki kirlilik seviyelerine ("sınırlar") yanıt verir.

100 saniyelik bir Ölçüm Periyodu ile icountPD üzerinden her saniye güncellenen ve etkili bir şekilde kontaminasyon seviyesinin sürekli okunmasının sonuçlar,ı son 100 ml yağ için olacaktır.
ipd-123-ekran2.png
Faydaları : 
* Sistem kirlenme eğilimlerinin bağımsız olarak izlenmesi
* İlgili Uluslararası Organizasyon tarafından onaylanan tanınmış çevrimiçi ilkelere göre kalibrasyon
* Standardizasyon (ISO) prosedürleri için
* Düşük, Orta ve Yüksek kirlilik için erken uyarı LED'i ve dijital ekran göstergeleri seviyeleri
* Sıvı ömrünü uzatmak ve makine arıza süresini azaltmak için düşük maliyetli bir çözüm
* Güç ve alarm çıkışı uyarılarına sahip görsel göstergeler
* Kendi kendine teşhis yazılımı
* Mineral ve fosfat ester sıvı uyumlu yapı (akışkan tipi seçenekleri için)
* Tam PC / PLC entegrasyon teknolojisi, örneğin: RS232, 0–3V / 0–5V, 4–20mA ve CAN-bus
* Entegre bir nem sensörü aracılığıyla yüzde doygunluk raporlaması
ISO NAS Kıyaslama Tablosu
nas---iso-tablosu1.png
ipd-123-ekran.png
Dijital ekran göstergesi
Dijital ekran ölçülen gerçek kodları, kanal başına boyutu (mikron cinsinden) ve tanımlanabilir limitlerde kullanıcıya gösterir. Kanal boyutunun ve sınırların dönüşümlü olarak görüntülendiğini unutmayın. Nem Sensörü seçeneği takılıysa, Nem Sensörü okuması (% RH) de gösterilir.

Hem ISO, NAS hem de Nem Sensörü seçeneği için tetikleme sırası şöyledir:
■ Sabit rakamlar - ayar noktasında (limit) veya altında olan kodlar.
■ Yanıp sönen rakamlar - ayar noktasının (limit) üzerindeki kodlar.

Otomatik Işık Sensörü
İcountPD'deki dijital ekran, otomatik bir ışık sensörüyle donatılmıştır. Bu ürün gerçek ışık koşullarına bağlı olarak optimum okuma için ekranın parlaklığını otomatik olarak ayarlar. İcountPD parlaklık düzeyi varsayılanı 3'tür. Parlaklık düzeyleri 1 (düşük) ila 5 (yüksek), orta nokta 3 olarak ayarlıdır.

Ekran Yönü
Dijital ekran, icountPD Setup Utility yazılımı kullanılarak, kullanım şekline uyacak şekilde yönlendirilebilir. Ünitenin takıldığı. Varsayılan görüntü yönü 0º; diğer ayarlar 90º, 180º ve varsayılandan saat yönünde 270º.