ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN ve TİC. LTD. ŞTİ.

DİZEL YAKIT FİLTRASYON HİZMETİ

IPU-DDM3.jpg

ATAN AFS olarak resmi olarak kurulduğumuz 2011 yılından bugüne dek birçok firmada yağ filtrasyon (filtreleme) hizmetleri gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte İngiliz IPU Group desteği ve teknolojisi ile Yakıt Filtrasyonu konusunda daha aktif rol alacağız!

Yakıt filtrasyon hizmetinde hizmet seçenekleri çoktur. Dizel yakıtın filtrelenmesi ve parlatılması, yakıtın analizinin yapılması, ölçümlerle yakından veya bulut teknolojisi ile uzaktan takip edilmesi, mikrobiyal büyümenin önlenmesi, yakıt hatlarının temizliğinin yapılması, tank temizliğinin yapılması, yıllık düzenli servis hizmeti verilmesi v.b. birçok konuda hizmetlerimiz mevcuttur. Bunlar için IPU Group imalatı olan birçok çeşitte uygun ekipmanlarımız da mevcuttur. 

Birçok sektörde kullanılan dizel jeneratörlerde sisteme zarar vermeye başlayan kirlenmiş dizel yakıtın (kirliliğin birçok çeşidi mevcuttur) filtrelenerek istenilen temizlik seviyesine ulaştırılması (yakıt filtreleme) ve lazer partikül ölçüm cihazları ile yakıtın son durumunun ölçülerek işlemin tamamlanması.

Biz tecrübeli ekimizle ve etkili yakıt filtrasyon sistemlerimizle bu konuda Türkiye'nin önde gelen filtrasyon firmalarından biriyiz.
ipu-ddf2.jpg
Dizel yakıt filtrasyon hizmetimiz yakıtın partikül ve su filtrasyonunu kapsar. Ayrıca dizel tank temizliği ve hat temizliği hizmetlerimiz de mevcuttur. İsteğe bağlı olarak ki yakıtta ideal olan 1 mikronluk filtrelerimizle NAS5 / NAS6 seviyesi temizlik elde edebiliyoruz.

Öncelikli olarak keşif yapmamız veya müşterinin talebinin neleri kapsadığının tespitinin yapılması gerekir. Hizmet talep eden firmanın bulunduğu yer (şehir), yakıtın miktarı, yakıtın özellikleri, yakıtın türü, yakıtın mevcut kirlilik seviyesi (ISO veya NAS) ve talep edilen istenilen temizlik seviyesi, yakıtın bulunduğu sistemler v.s. gibi etkenlere bakılarak bir fiyat çalışması yapılır.

İşin yapılacağı zamanda ekibimiz ve cihazlarımız müsait olduğunda işi yapmak için ilgili personel ve ekipman ile firmaya gideriz. İşin tamamlanacağı süre teklifte zaten detaylıca belirtilmiş olduğu için önceden hesaplanan program dahilinde işe başlanır. Bu hesaplama tahmini olarak yapılmıştır.

İşin tamamlanmasının ardından yakıtın analizi lazer ölçüm cihazımızla yapılarak yakıtın partikül ve su içeriği tespit edilir. Filtrasyon öncesi ve sonrası numunelerin alınarak detaylı yakıt analizi için labıoratuvara gönderilmesi de bir diğer seçenektir.

IPU Havalandırma Tuzakları -

Bir depolama tankının havalandırma deliği, en zayıf halkasıdır. Dizelinize ulaşmak için en kolay nem yoludur. Geceleri tankın tepesindeki hava soğur ve daralır. Bu, havalandırma yoluyla tanka taze hava çeker. Bu yeni hava beraberinde nem getirir. Nemin bir kısmı dizelin tarafından emilir. Ertesi günün sıcağında havanın bir kısmı dışarı atıldıktan sonra, süreç ertesi gece kendini tekrar eder. IPU'nun havalandırma kapanları, havalandırma deliklerinden nemin girmesini önler. Nem, tankın nefes alma döngüsü sırasında filtre tarafından tutulur. Nefes verme döngüsü sırasında hava, filtredeki nemi atmosfere geri püskürtür. Kendi kendini idame ettiren bir sistemdir.

IPU Yakıt Arıtma - 

Her motorda kirleticileri çıkarmak için bir yakıt filtresi bulunur. Filtre, dizel yanma odasına girmeden önceki son savunma hattıdır. İnce partikülleri ve bir miktar suyu giderir.

Ancak normal yakıt filtrelerinin bir sınırlaması vardır. Çok büyük miktarlarda dizel kirlenmesini kaldıramazlar. Özellikle zorlu ortamlarda tıkanırlar. Filtre elemanlarını değiştirmek pahalı, rahatsız edici ve zaman alıcıdır.

IPU’nun Yakıt Arıtma Sistemi, zorlu ortamlarda çalışan motorlar için ilk savunma hattınızdır. Madenlerdeki, taş ocaklarındaki veya gemilerdeki motorlar, Purifiner’ın ağır partikül ve su kirliliğini giderme becerisinden yararlanır.

IPU Dizel Kontrolü -

IPU’nun DieselCheck yakıt testleri, hatalı teslimatların veya tank ihlallerinin neden olduğu kirlilik konusunda sizi uyarır.

DieselCheck yakıt testi, yakıtınızdaki kirlilik türlerini ve seviyelerini vurgular. Daha sonra ne bulduğumuzu ve en önemlisi nasıl tedavi edeceğimizi açıklamak için size basit bir rapor sunuyoruz.

IPU Temiz Tank -

IPU’nun ClearTank temizleme hizmeti, yakıtınızı uzun vadeli koşullandırma için hazırlayan tek seferlik bir işlemdir.

Temizlik, tıpkı kirli bir arabayı cilalamayacağınız gibi, yakıt parlatma işleminden önce gerçekleştirilmesi gereken önemli bir adımdır. IPU’nun ClearTank servisi hem yakıtı hem de depoyu aynı anda temizleyerek yakıtınızı temiz ve kuru bırakır.

IPU Dizel Savunma -

Ne yazık ki, temiz yakıt uzun süre temiz kalmaz. IPU’nun tank üstü Dizel Savunma ve mobil parlatma birimleri, yakıtı EN590 ve ISO 4406 standartlarına göre koruyarak kritik uygulamalarınızı güçlendirmeye hazır olmasını sağlar.