ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN ve TİC. LTD. ŞTİ.

YAĞ KURUTMA VE FİLTRASYON HİZMETİ

img_0808.jpg

ATAN AFS olarak resmi olarak kurulduğumuz 2011 yılından bugüne dek onlarca firmada yağ kurutma ve filtrasyon (filtreleme) hizmetleri gerçekleştirdik. Bu hizmetler genel olarak şunları kapsamıştır. 

Aşırı suyla emülsiyon hale gelip bozulan ve kirlilikten ötürü hidrolik, türbin v.b. sistemlere zarar vermeye başlayan ve sistemlerde duruşlara neden olan sulu emülsiyon ve kirli yağların kurutulup filtrelenerek istenilen temizlik seviyesine ulaştırılması (yağ kurutma ve filtreleme), lazer partikül ölçüm cihazları ile yağın temizlik seviyesinin ölçümünün yapılması ve işlemin tamamlanması.

Genellikle bu hizmeti talep eden firmalar, cihaz yatırımı yapmak istemeyen veya yağ kurutma ve filtrasyon işi için uygun personeli olmayan veya bakım programında yağ kurutma ve filtrasyon hizmetini dışarıdan destek alarak tamamlamak isteyen firmalardır.

Biz tecrübeli ekimizle ve etkili filtrasyon sistemlerimizle bu konuda Türkiye'nin önde gelen filtrasyon firmalarından biriyiz.

Bu etkili sistemle yağlarınızı kurutmak ve eskisinden daha temiz ve kuru hale getirmek isterseniz size bir e-posta ve telefon kadar yakınız.
tn023.jpg
Suyla emülsiyon hale gelerek özelliğini kaybeden ve sisteme zarar veren görünüş olarak boza gibi görünen yağların kesinlikle ve mutlak suretle kurutulması gerekmektedir. 

Yağ kurutma ve filtrasyon hizmetimiz yağın önce kurutulması ve sonra partikül ve su filtrasyonunun yapılmasını kapsar.

Talep eden firmanın bulunduğu yer (şehir), yağın miktarı, yağın özellikleri, yağın türü, yağın kirlilik seviyesi (ISO veya NAS) istenilen temizlik seviyesi, yağların bulunduğu sistemler v.s. gibi etkenlere bakılarak bir fiyat çalışması yapılır.

İşin yapılacağı zamanda ekibimiz ve cihazlarımız müsaitse işi yapmak için ilgili personel ve ekipman ile firmaya gideriz.

İşin tamamlanacağı süre teklifte de belirtilmiştir ve önceden hesaplanmıştır. Bu hesaplama tahmini olarak yapılmıştır.

İşin tamamlanmasının ardından yağ analiz cihazımızla yağın partikül ve su ölçümünü yaparız ve temizlik seviyesini tespit ederiz.
wnkv7111.jpg

Yağ kurutma hizmetini vakum purifier cihazlarımızla gerçekleştiririz. Vakum Purifier Teknolojisi ile yağ kurutma prensibi şu şekildedir.

Yağın sıcaklığını 55 C'de sabit tutup içindeki atomik olarak yağ ile bileşik oluşturmuş olan suyun eksi basınça (vakum ortamı) kaynama derecesinin 55 C'ye düşürülmesi ile buharlaştırılıp yağın içinden ayrıştırılması ile yağ kurutma işi yapılır. 

Burada yağın sıcaklığı 55 C'yi geçmediği için yağ bozulmaz. Suyun kaynama noktası 100 C'dir.

Eksi basınçta bu 55 C'ye düşürülür. Su 55 C'de kaynatılıp buharlaştırılır ve yağın içinden etkili bir şekilde ayrıştırılmış olur. Suyun kaynama derecesi düşürülerek moleküler bazda su ile yağ birbirinden oldukça etkili bir şekilde ayrıştırılmış olur.

Vakum Purifier Teknolojisi ile yağın içindeki su oranı onbinlerce ppm'den 50 ppm'e düşürülür.

Çok etkili bir yöntemdir. Piyasadaki santrifüjle su ayrıştırma sistemlerine göre daha ekonomik ve etkilidir. 

Dünya standartlarına göre yağın içindeki su oranı 200 ppm (ppm:milyonda bir demektir) den az ise yağın içindeki su oranı sıfır kabul edilir. Yani yağın içinde su yok demektir.

Yağınıza su karışıp yağın boza gibi olmuşsa yani suyla emnülsiyon hale gelmişse lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Yağınızı kurutalım ve ardından hassas filtreleme yapalım. Sıfır yağdan daha temiz hale getirelim.

yag-kurutma-2.png
resim-9.png